Podstawowe informacje o psie w hotelu, samochodzie i komunikacji miejskiej

wygodna podróż dla psa i właściciela

Dla właścicieli zwierząt, pies jest pełnoprawnym członkiem rodziny, dlatego towarzyszy domownikom praktycznie w każdej sytuacji. Zostawienie czworonoga na czas wakacyjnego wyjazdu, często nie wchodzi w grę, ze względu na brak zaufanego opiekuna, który nie narazi zwierzaka na niepotrzebny stres. Wielu właścicieli decyduje się więc na zabranie psa ze sobą.

Pies w samochodzie

Najczęściej wybieraną drogą transportu jest samochód osobowy, ze względu na łatwość zabrania całej rodziny wraz z bagażem. Należy jednak pamiętać o odpowiednim zabezpieczeniu psa podczas jazdy. Małe zwierzęta można przewozić w transporterach, przypiętych pasami do tylnej kanapy. Większe rasy wygodniej jest zabezpieczyć szelkami, przymocowanymi do pasów. Ważne są także regularne przerwy w podróży, co dwie lub trzy godziny. W ich czasie pies może załatwić potrzeby fizjologiczne, napić się wody i rozprostować łapy. Jeżeli zwierzę cierpi na chorobę lokomocyjną, należy poradzić się lekarza weterynarii w sprawie odpowiednich leków.

Transport publiczny

Z psem można podróżować także transportem publicznym, chociaż lepiej sprawdzić regulamin konkretnego przewoźnika. W pociągu pies musi być na smyczy i w kagańcu, a właściciel jest zobowiązany do posiadania książeczki zdrowia z informacją o szczepieniach. Jeżeli wybieramy się w zagraniczną podróż, konieczny może być lot samolotem. Tylko małe psy mogą podróżować w transporterach na pokładzie samolotu, większe muszą lecieć w luku bagażowym.

Pies w hotelu

Gdy już dotrzemy na miejsce, pojawia się problem noclegu. Na szczęście, właściciele hoteli umieszczają swoje stanowisko odnośnie zwierząt na stronach internetowych lub w porównywarkach cen hoteli. Koszt pobytu psa nie jest wysoki i zazwyczaj nie przekracza stu złotych, co jest znacznie tańsze niż zostawienie go w hotelu dla zwierząt. Warto zapoznać się z ofertą wybranego hotelu, aby zorientować się na jakie udogodnienia możemy liczyć. Niektóre zapewniają specjalnie przygotowane posłania dla zwierząt, dzięki czemu nie musimy zabierać ze sobą domowego legowiska zwierzaka. Ważną kwestią jest wprowadzanie psa do restauracji, ponieważ wiele hoteli nie zakazuje zwierzętom wejścia, pod warunkiem założenia smyczy i kagańca. Możemy liczyć także na zapewnienie misek do wody i jedzenia, a także dostarczenie wybranej karmy. Jeżeli nasz pies jest odpowiednio wychowany i przyzwyczajony do zostawania w obcych miejscach, możliwe jest zwiedzanie bez udziału zwierzaka, zwłaszcza gdy panuje upał lub pies potrzebuje odpoczynku.

Odpowiednia organizacja zapewni przyjemne wakacje, zarówno dla właściciela, jak i zwierzęcia. Psy w hotelach są coraz milej widziane, dzięki czemu nie trzeba rozstawać się z czworonogiem za cenę zwiedzenia nowych miejsc. Wyjazd może być ciekawym doświadczeniem także dla zwierzęcia, które spędzi czas z właścicielem, zamiast wyczekiwać jego powrotu.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *