Wyjazd ze zwierzakiem – plusy i minusy

pies na wakcjach

Podróże z pupilem stają się coraz popularniejsze w okresie wakacji. Wiele osób chce na wakacje wyjechać ze swoim zwierzakiem, ale nie wiedzą jak wygląda to w rzeczywistości. Nie wszystkie hostele czy hotele zwierzaki przyjmują, a niektóre pobierają za to dodatkowe opłaty. Co zatem warto na ten temat wiedzieć? Jakie są plusy i minusy takiego rozwiązania?

Obecnie już wiele miejsc noclegowych zwierzaki akceptuje. Pupil jest w tym przypadku dodatkowym lokatorem pokoju, za którego należy uiścić dodatkową opłatę. Jednak są też miejsca, gdzie za koty czy małe psy nie trzeba płacić. Warto jednak zapytać na wstępie. Nie wszędzie bowiem zwierzaki śpią ze swoimi właścicielami razem w pokojach. Czasami są one zamykane w kojcach czy osobnych pokojach, a kontakt ze swoim właścicielem mają tylko kilka godzin dziennie. Wówczas wyjazd dla zwierzaka jest bardo stresujący. Nie bez znaczenia jest również to, czy hotel zapewnia opiekę weterynaryjną.

Oczywiście najlepszym rozwiązaniem są te hotele, gdzie zwierzak może przebywać ze swoimi właścicielami w tym samym pokoju lub w specjalnie przygotowanym miejscu, które jest pod opieką opiekuna. W tym drugim przypadku można nieco odpocząć bez pupila, nie czując wyrzutów sumienia. Jednak regulaminy takich miejsc są różne skonstruowane. Warto o tym pamiętać.

pies jako lokator

Ile kosztuje pobyt zwierzaka na wakacjach?

Ceny są na ogół niewysokie, a czasem nie trzeba płacić nic. Czasami jest to kilka czy kilkanaście złotych. Wiele zależy również od osobistych preferencji oraz warunków, jakie się chce pupilowi zapewnić. Czasami dodatkowe udogodnienia ograniczają się do miski z wodą i karmą oraz leżanki dla zwierzaka. Najwyższe ceny za zwierzęta są oczywiście w hotelach, ale to także nie jest reguła. Warto wiedzieć o tym, że za wszystkie koszty dokonane przez zwierzaka na terenie ośrodka odpowiada jego właściciel. Poza tym pies musi przez cały czas przebywać na smyczy i mieć założony kaganiec.

Wakacje ze zwierzakami mają całkiem sporo zalet.

Przede wszystkim dla pupila długa rozłąka z właścicielem oznacza zawsze ogromny stres. W tym przypadku jego nie ma. Właściciel nie martwi się więc o niego i nie zastanawia się, jak się czuje itd. Wspólna podróż z pupilem także może być ciekawym pomysłem na spędzenie wakacji. Oczywiście jednak rozwiązanie to nie jest pozbawione wad.

plaże dla psów w Polsce

Największą i zarazem najbardziej uciążliwą wadą wspólnego podróżowania z pupilem jest fakt, że niestety wiele miejsc zwierząt nie akceptuje. Trzeba też pamiętać, że sam hotel przyjazny zwierzętom to za mało. Oprócz tego trzeba zadbać o restauracje czy puby, które zwierzaki akceptują. w końcu nie chodzi o to by pies czy kot całe wakacje spędził zamknięty w pokoju. Wyjeżdżając nad polskie morze warto też wiedzieć, że przebywanie z psem na niedozwolonej plaży karane jest mandatem w wysokości nawet 500 złotych. Trzeba więc wiedzieć, gdzie takie plaże są, aby uniknąć kary. Jednak w Polsce raczej nie ma z tym większych problemów, bo takich plaż jest naprawdę sporo. Po swoim psie należy jednak sprzątać.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *